Ми розпочинаємо рубрику «Ендоскопія» і сьогодні розповімо вам про бронхоскопію. У нашій ветклініці бронхоскопія виконується для безпосереднього огляду внутрішньої поверхні трахеї та бронхів. Цей метод дослідження призначається після рентгенографії, якщо під час неї не виявлено ​​причину поганого самопочуття пацієнта. Бронхоскопія здійснюється для:
? Виявлення причини кашлю, який не минув після лікування.
? Отримання біоматеріалу тварин, хворих на бронхіт або пневмонію — це потрібно для його подальшого дослідження в лабораторії.
? Визначення причини кровотечі й кровохаркання.
? Підтвердження колапсу трахеї та визначення його ступеня.
? Уточнення поставлених після інших видів діагностики діагнозів: бронхіальна астма, пухлина, захворювання плеври.
? Вилучення сторонніх тіл з дихальних шляхів.
Наші ветеринари прагнуть не допустити ускладнень в ході огляду легень, тому спочатку проводять рентгенологічне дослідження органів грудної порожнини, обговорюють показники, отримані в ході електрокардіографії, і результати аналізів крові. За 12 годин до процедури тварину не можна годувати, аби знизити ризик потрапляння вмісту шлунку в дихальні шляхи, поки пацієнт буде під наркозом.
Бронхоскопія — безпечний метод діагностики, під час якого тварина нічого не відчуває, тому що знаходиться під загальною анестезією. Бронхоскопія дає можливість оцінити стан слизової оболонки, а також просвіту трахеї та бронхів. У просвіт трахеї та бронхів вводять гнучкі ендоскопи. Триває обстеження приблизно 20–40 хвилин. Потім ендоскоп акуратно витягується, а тварина прокидається. Більшість вихованців можуть повернутися додому, коли закінчиться дія анестезії.