Цистоскопія — апаратний огляд сечового міхура

Цистоскопія — малоінвазивна процедура діагностики. Вона забезпечує повноцінний візуальний огляд уретри, її отворів, внутрішньої порожнини сечового міхура, а також отворів сечоводів.

Показання до проведення цистоскопії

Цистоскопію в Києві призначає ветеринар, провівши звичайний огляд тварини. Потрібно виконати процедуру, якщо у тварини:

       У сечі виявилася кров.

       Цистит, який набув хронічної форми.

       Наявність уролітів.

       Розлад сечовипускання.

       Хибні позиви до сечовипускання.

       Нетримання сечі.

       Під час УЗД виявлено патологічні зміни сечової системи.

Обстеження дає максимально точне уявлення про стан тканин у досліджуваній області.

Особливості діагностичних маніпуляцій

Цистоскопія пацієнтам Animal Clinic проводиться під загальною анестезією. Обрання різновиду ендоскопічного огляду (через уретру або лапароскопічно) залежить від статі та розміру вашого вихованця. Жорсткий ендоскоп вибирають для обстеження самок кішок і собак, а також котів, які перенесли уретростомію промежини. До самців, які важать понад 3 кг, застосовують гнучкий відеоендоскоп діаметром 2,5 мм. Кожен тип цистоскопії має свої особливості:

       Огляд через сечовипускальний канал.

Тварина знаходиться в положенні лежачи. У самок спочатку оглядають вхід піхви. Процедура передбачає огляд стінок уретри, потім — сфінктера сечового міхура, а далі — його порожнини. У разі, якщо фахівець виявить зміни тканин, він візьме матеріал для дослідження.

       Огляд через черевну стінку.

Пацієнт лежить на спині. На черевній стінці здійснюється розріз 1–2 см. До нього підводять сечовий міхур, який потім фіксують тимчасовим швом. Після цього стінка сечового міхура надрізається для введення всередину відеокамери. Коли процедуру закінчено, накладаються шви.