З настанням весни в собак і котів, як і в інших теплокровних тварин, змінюється гормональний фон. Статеві залози самців продукують більше тестостерону, поліпшується чисельність та активність сперматозоїдів.

В самиць активно ростуть та зріють яйцеклітини, синтезуються та вивільняються гормони естрогени, починається період статевої охоти. Тобто навесні організм тварини налаштований на реалізацію репродуктивного потенціалу. Детальніше про те, що відбувається з вихованцем в цей час та про що опікуну варто подбати — читайте в цьому матеріалі Animal Clinic.

Особливості весняної поведінки собак і котів

Навесні вся природа оживає. Не стають виключенням і домашні улюбленці. Ви, ймовірно, помічали, що навесні тварини стають дещо жвавішими, ніж завжди. Зазвичай зміни у поведінці є такими:

  • Вдома та під час вигулу собаки проявляють активність, вимагають більше уваги від господаря.
  • На прогулянках пси зацікавлені собаками-самицями.
  • Вихованець різко тягне повідець, може навіть втекти. Це пояснюється тим, що з настанням тепла мітки сук чутно сильніше, що змушує самця вирушити на пошуки партнерки.
  • Коти починають голосно нявчати, закликаючи самицю, а також мітять територію.
  • Якщо вдома два самці, вони можуть почати бійку за звання лідера.
  • В самиць починається тічка, під час якої вони стають грайливими, лагідними. Кішки труться писочком та боками об всі предмети, нявчать часто та незвично протяжно, плазують підлогою, приймають положення, характерне для парування.
  • Деякі улюбленці можуть відмовлятися від корму, ставати тривожними, неспокійними, навіть агресивними.

Хочемо зауважити, що такий гормональний сплеск та пов’язані з ними прояви, не завжди приємні для власника, характерні лише для тих котів і собак, які не були кастровані.

Чому самовигул — не вихід?

    Не маючи змоги довго терпіти весняні «співи» кота деякі опікуни приймають рішення випустити його надвір, щоб нагулявся. Проте повернутися тварина може в стані стресу, хворою, виснаженою та пораненою. Якщо вас відвідувала думка відправити кота на самовигул, пам’ятайте, що він може може:
  1. Заразитися сказом, герпесом, каліцівірозом, панлейкопенією тощо. Лікування є тривалим, а сказ призводить до смерті, у тому числі й людини, якщо її вкусить хвора тварина, і якщо знехтувати медичною допомогою. Без щеплень не допускайте контактування улюбленця з іншими тваринами.
  2. Збільшити популяцію безхатніх котів.
  3. Зазнати серйозних ушкоджень від інших котів, собак, людини.

Тож наша команда не радить відпускати кота на самостійні прогулянки без повідця та вашого нагляду. Якщо кіт голосно нявчить та мітить територію, найкращим виходом буде здійснення кастрації.

Аргументи на користь кастрації

Якщо ваш вихованець не становить племінної цінності, раціональним рішенням буде каструвати його. Це хірургічне втручання передбачає видалення сім’явивідних протоків самцям та видалення яєчників, маткових труб та рогів матки самицям. Статеві залози видаляються, щоб припинити синтез гормонів та пов’язану з ними характерну статеву поведінку.

Улюбленець стане спокійнішим та не шукатиме собі пару. Якщо у вас самиця, операція позбавить її від стресу, що організм переживає під час вагітності, а також знизить ризик розвитку онкологічної недуги, пов’язаної з нереалізованою репродуктивною функцією.

Кастрація — одне з найелементарніших хірургічних втручань. Вона є гуманною, оскільки позбавляє тварину від періодичних страждань, спричинених гормонами. Під час операції пацієнт не відчуває болю, адже перебуває під загальною анестезією. Бажаєте проконсультуватися щодо кастрації? Зверніться до Animal Clinic за номером, вказаним на сайті.