З настанням спеки опікун собаки має відкоригувати графік прогулянок з улюбленцем. Вихід на вулицю вдень, коли температура повітря перевищує 25 градусів, має стати табу для кожного власника чотирилапого друга. То де і скільки можна гуляти з собакою влітку? Наша мережа ветеринарних центрів Animal Clinic пропонує запам’ятати головні правила.
Найліпші локації для прогулянок влітку
Якщо ви ставили запитання: «Де гуляти з собакою, коли спекотно?», пам’ятайте, що найкращі місця — ті, де є прохолода й затінок. Це може бути галявина або сквер біля будинку, парк з озером, або спеціально обладнаний майданчик для дресирування собак.
Обходьте локації з щільним асфальтовим покриттям. Уникайте місць, де собака може спробувати кинуте сміття, яке часто є зіпсованою їжею. Подібні їстівні знахідки нерідко призводять до харчового отруєння.
Ще один важливий момент: якщо собака живе на ділянці біля приватного будинку, тобто цілодобово перебуває на вулиці, перемістіть його вольєр або будку у затінену частину подвір’я, щоб тварина не загинула від сонячного удару.
Які години є найбільш прийнятними для прогулянки?
У першій половині дня найкомфортніше собака почуватиметься, крокуючи з вами зранку. Оптимальний час — 7:00–9:00. Якщо того вимагає робочий графік, можна виходити раніше. Додому краще повернутися до настання спеки, адже, коли сонце розжарює асфальт, є ризик, що тварина отримає опік подушечок лап.
Якщо є гостра потреба вийти, коли сонце в зеніті, прогулянка має тривати не більше 15 хвилин. Наступний вихід краще запланувати на вечір: наприклад на 19 чи 20 годину. Вечірня прогулянка може тривати, поки вихованець не втомиться.
Про що треба подбати перед прогулянкою?
До прогулянок влітку важливо ретельно готуватися, зважаючи на особливості погодних умов. Для літнього променаду з собакою у вас обов’язково мають бути наступні речі:
· Мазь для подушечок лап, яка захищає шкіру від опіків та розтріскування.
· Сітчастий намордник, який є легшим та в якому добре дихається.
· Пляшка зі свіжою питною водою та миска, щоб запропонувати тварині, якщо прогулянка є тривалою.
Пам’ятайте: з настанням спеки фізичні навантаження мають бути мінімальними. Ходіння, коли показник на термометрі зашкалює, вже є досить виснажливим для тварини, тож біг та стрибки краще лишити до прохолодніших днів.
Чи можна їхати машиною з твариною у спеку?
Якщо плануєте закупи в обідній час, не беріть вихованця з собою, адже його доведеться лишати ззовні або у машині, чого категорично не можна робити. Під час спеки температура в салоні підвищується на 20 градусів менш ніж за 10 хвилин, а це може згубити тварину.
Дбайте про стан вихованця, щоб він був бадьорим і здоровим. Якщо тварина має тяжке дихання, блює, має діарею, судоми, затуманений погляд, не їсть, варто звернутися до ветеринара. В Києві та Київській області кваліфіковану першу допомогу при тепловому ударі надають в Animal Clinic.