Святкування Різдва та Нового року супроводжується смакуванням різноманітних страв. Коли вдома є ще й домашні тварини, декому дуже складно втриматися, аби не пригостити кісточкою собаку, який так жалібно поглядає, а котика — шматочком риби чи ковбасою.
Проте завжди, не лише на ці свята, важливо пам’ятати, що їжа, яку вживають люди, може нести в собі небезпеку для чотирилапого друга. Саме тому наша мережа ветеринарних центрів Animal Clinic пропонує засвоїти, чим краще не пригощати вихованців, які є ознаки харчового отруєння та вдавлення і як надати тварині першу допомогу.
Продукти, шкідливі для тварин
Іноді здається, що від одного шматочка святкового частування собаці чи коту нічого не буде. Проте негативна реакція організму може проявитися навіть на незначну порцію продукту, непризначеного для тварин. Запам’ятайте та попередьте гостей, що домашнім улюбленцям у жодному разі не можна давати наступну їжу:
- Шоколад. Маленький шматочок порушує серцевий ритм, може спровокувати діарею та блювання, а споживання у значній кількості призводить до жахливіших наслідків: від судом до смерті.
- Виноград та родзинки. В ягодах міститься речовина, яка порушує функції нирок, може навіть призвести до їх відмови.
- Смажені, масні, гострі страви загрожують розвитком панкреатиту.
І ще декілька важливих моментів. Кістки — це не їжа, не варто давати їх своїм улюбленцям. Кістки інколи застрягають у горлі, та частіше не перетравлюються, засмічують шлунок, викликають блювання та закреп, травмують кишку, спричиняючи перфорацію. Деякі з наслідків потребують хірургічного втручання та тривалого відновлення. Але ми впевнені, що ви не так хочете провести свята та бажаєте своєму улюбленцю тільки здоров’я.
Не намагайтеся пропонувати тварині алкоголь та стежте, щоб це жартома ніхто не робив з ваших друзів. Організм собаки чи кота не має вдосталь ферментів, які розщеплюють та виводять спиртовмісні напої. Вживання твариною алкоголю призводить до діареї, блювання та погіршення координації рухів, а у тяжких випадках — до коми та смерті.
Як розпізнати отруєння та допомогти тварині?
Не можна бути на 100% впевненим, що ніхто з близьких не буде підгодовувати тварину зі святкового столу. Тож треба знати симптоми потенційно смертельного явища — отруєння:
- Рясне виділення слини.
- Розширені зіниці.
- Блювання.
- Діарея.
- Небажання їсти та пити.
- Млявість.
- Тремтіння чи перезбудження.
- Судоми.
- Порушена координація рухів.
Перша допомога полягає у поїнні тварини слабким розчином марганцівки: пара кристаликів на пів літра. Далі дайте адсорбент, до прикладу «Ентеросгель» чи активоване вугілля: на 10 кг ваги — 1 таблетка. Після цього терміново доставте тварину до ветеринара.
Як зрозуміти, що тварина вдавилася, та допомогти їй?
Тварина може поцупити великий шматок м’яса чи іншої їжі та вдавитися, намагаючись швиденько з’їсти. Про таку прикрість свідчать ці ознаки:
- Намагання лапою дістати щось з ротової порожнини.
- Рясне виділення слини.
- Виразні ковтальні рухи.
- Позиви до блювання.
- Кашель з тремтінням тіла.
- Різкі рухи.
- Неможливість зробити вдих.
- Хрипіння.
- Синюшний колір слизової оболонки ротової порожнини.
- Втрата свідомості.
Спробуйте витягти часточку їжі рукою, зафіксувавши щелепи тварини. Якщо спроба виявилася невдалою, далі дійте відповідно до розміру тварини. Наприклад, якщо це собака карликової породи, підійміть його за задні лапи та легко струсніть. Середню тварину підіймають за задні лапи, стискаючи при цьому нижні ребра поштовхами, проте обережно. Якщо тварина велика, різко натисніть на підреберну зону живота, охопивши її руками, щоб викликати кашель. Якщо нічого не допомагає, невідкладно везіть вихованця до Animal Clinic.
Балувати улюбленців на свята можна, проте лише безпечними для них спеціальними смаколиками, які не шкодять організму! Сподіваємося, ваші свята пройдуть затишно та безтурботно.