Головною ознакою готовності вихованки до спаровування є її ласкава поведінка: кішка багато муркоче, треться об меблі та стіни. Інколи під час тічки в самиць погіршується апетит та стає частішим сечовипускання.
Важливі моменти в’язки котів
Першу в’язку можна проводити з півторарічного віку чи під час третьої тічки. Якщо ви мрієте про гарне та здорове потомство вихованки, слід дотримуватися наступних правил:
- Обрати кота для спаровування до досягнення кішкою віку тічки. Це має бути самець дозволеної для схрещування породи.
- Перевірити кота та кішку на вірусний імунодефіцит та вірусний лейкоз за місяць до в’язки. Також обидва мають бути оброблені від зовнішніх та внутрішніх паразитів і вакциновані.
- Не давати улюблениці гормональні препарати перед в’язкою, вони можуть спровокувати ускладнення.
- Не купати кішку за 2 тижні до очікуваної події, щоб на ній залишався характерний, привабливий для самця запах.
- Підстригти кігті котам задля запобігання взаємному дряпанню.
- Призначити в’язку в місці, де мешкає кіт.
- Взяти звичні для кішки речі: лоток, корм, миску.
Варто завчасно обговорити всі умови перебування кішки на території кота. Перед доставкою самиці до самця почекайте, поки тічка триватиме 3 дні. В момент знайомства кіт почне залицятися до партнерки: обнюхуватиме її та гучно муркотатиме.
Якщо кішка шипить та відганяє самця, не хвилюйтеся, це частина ритуалу. Коли кіт дещо віддаляється, самиця починає привабливо муркотати та загравати, а як той наближається — вона тікає знову — і так може тривати декілька годин.
Далі самець хапає кішку за загривок й починає топтатися. Якщо партнерка не проти, вона відводить хвоста набік та притискається до полу. В’язка відбувається досить швидко, максимум — 4 хвилини.
Особливості поведінки кішки після в’язки
Спарувавшись, кішка не одразу вгамовується. Вона ще певний час може бути тривожною, шукатиме кота, навіть вже перебуваючи вдома. Можливою є й інша поведінка: відмова від корму та тривалий сон. Через декілька днів самиця стає спокійною, бо гормональний фон нормалізується.
Якщо вагітність пройшла нормально, і народилося потомство, треба подбати про те, щоб кішка вигодувала його. Виникли труднощі під час вагітності, потребуєте допомоги на час пологів улюблениці, кішці зле після пологів? Обов’язково зверніться до акушерів-гінекологів Animal Clinic.