Коли настають осінні холоди, організм домашнього улюбленця стає вразливішим до вірусів. До того ж, якщо харчування тварини недостатньо збалансоване, може статися дефіцит певних вітамінів. Як допомогти вихованцю не стикнутися з сезонними негараздами — читайте в цьому матеріалі Animal Clinic.

Як відновити нормальний рівень корисних компонентів в організмі?

Через дефіцит певних вітамінів у тварини можуть розвинутися патології серцево-судинної системи, зір — погіршитися, а хронічні недуги — загостритися. Якщо годуєте вихованця покупним кормом, він, з високою ймовірністю, не потребує додаткової вітамінізації завдяки продуманому складу. А от опікунам, які готують улюбленцям страви самостійно, слід знати, що собакам та котам найчастіше не вистачає наступних вітамінів:

·      А — незамінний складник нормального процесу росту та розвитку, тож потрібен цуценятам та кошенятам. За його нестачі може затриматися зміна молочних зубів постійними. Тварина стає млявою, її зір погіршується, зникає апетит. Вдосталь речовини міститься у риб’ячому жирі. Його можна додавати до корму: собакам — 5–20 мл, котам — 0,5–5 мл.

·      D — відповідає за здоров’я кісток. Вітамінні краплі можна придбати у зоомагазині. Найліпший активатор вітаміну Dсонячне світло, тож восени, за можливості, треба вигулювати собаку вдень.

·      E — важливий вітамін для тварини, яка чекає на потомство. Міститься у кукурудзяній, соняшниковій, оливковій оліях.

·      C — нестача призводить до множинних крововиливів під шкіру та набрякання ясен. Для нормалізації рівня речовини собаку можна пригощати морквою, а коту розчиняти у воді аскорбінову кислоту.

·      В — через дефіцит може порушитися обмін речовин та нервова діяльність. Найбезпечніше джерело вітаміну — краплі, адже сире м’ясо та печінка підходять не всім тваринам.

Щоб знати напевне, чи страждає ваш улюбленець на дефіцит вітамінів, пропонуємо привести його в Animal clinic для лабораторної діагностики, яка швидко визначає нестачу. Щодо дозування варто проконсультуватися з ветеринаром.

Переохолодження — один з ворогів імунітету

Переохолодження послаблює захисні властивості організму. Через змоклу під дощем шерсть, протяги вдома, холодну підлогу та змерзлий ніс імунітет може не впоратися з вірусом. Гіпотермію можна розпізнати за такими ознаками, як тремтіння, розширені зіниці, слабкість. Не дати тварині змерзнути восени можна наступним чином:

1.    Вдягати її на прогулянку. Комбінезон або костюм захистить не лише від бруду, а й від пронизливого вітру та низької температури повітря, а спеціальне взуття з прорезиненою підошвою — від холоду та реагентів.

2.    Подбати про наявність вдома теплої лежанки, де можна сховатися від прохолоди та холодної підлоги.

3.    Регулювати тривалість прогулянки відповідно до температурного режиму.

4.    Не дозволяти улюбленцеві бігати по калюжах та лежати на мокрій траві.

Зверніть увагу, що найбільше до переохолодження схильні цуценята та кошенята, вагітні самиці, старі собаки та коти, тварини з патологіями.

Запобігання отруєнню

Імунодефіцит може виникнути через отруєння, ризик якого підвищується з настанням осені. Різноманітні токсичні речовини можуть зустрітися вам під час прогулянки з собакою, тож важливо не давати тварині куштувати бодай щось на вулиці, оскільки:

·      Опале листя — середовище розмноження хвороботворної мікрофлори.

·      Гриби — токсичні, навіть їстівні не несуть тварині користі.

·      Залишений на землі корм — може містити отруту проти пацюків, адже восени ці гризуни активно переміщуються з вулиці до підвалів будинків, і деякі люди намагаються шляхом отруєння їх позбутися.

Після кожної прогулянки треба ретельно мити лапи, щоб уникнути ризику потрапляння шкідливих речовин до рота тварини, коли вона вилизуватиметься. Якщо помітили підвищене слиновиділення, блювоту та діарею, зверніться до ветеринара, бо ці симптоми можуть свідчити про отруєння.

Вакцинація — важлива складова імунізації домашніх тварин

Щеплення значно знижує ризик захворіти на різноманітні інфекційні недуги, адже вакцина створює активний імунітет. Хатньому улюбленцю треба робити щеплення один раз на рік протягом усього життя.

Якщо ваш вихованець ще не вакцинований, саме час подбати про це. Осінь поряд з весною є найліпшим періодом для щеплення. Фахівці Animal Clinic здійснюють вакцинацію собак та котів в Києві та Київській області комплексною сироваткою, яка формує імунітет до низки вірусних недуг, у тому числі до сказу та чумки.